1) Research Scholars registered:

  1. Bhagwantrao Irpenwar
  2. Abdullah Md. Alshami
  3. Ahmad Yousif Abdullah Salamooni
  4. Atish Tangawade
  5. Wajid Shiakh
  6. Thenge Jyoti
  7. Laxmikanth
  8. Rahul Shahane
  9. Swati Nikam
  10. Telangre Nilesh
  11. Kandula Ramana Murti
  12. Sandeep Kage
  13. Mapari Rahul Vitthalrao
  14. Kham Shakeel Ahmad Fazal Ullah
  15. Patil Vikram Pandurang
  16. Pawar Satish Sudhakarrao
  17. Raut Dnyaneshwar Kundlik
  18. Patil Walmik Dharmaraj
  19. Shahare Sarika Prakash
  20. Nitesh Ghugarwar
  21. Prasad Dhage

 

2) Ph.D. awarded:               

  1. Haribhau Rambhau Bhapkar
  2. Sachin Basude
  3. Poonam Agrawal
  4. Sayyed Jalil
  5. Dapke Ganesh
  6. Aziz ahmed Gulam Mustafa
  7. Pawar Gitaram Uttamrao
  8. Sandhyatai Kadam

 

3) Our students have also participated in “102 Science Congerss-2014” conducted at University of Mumbai during 03 Jan 2015 to 07 Jan 2015.

4) Participation in Various Programmes (2017-18)

  • Shaikh Feroz (MTTS)
  • Shubham Khose (SPIM + Summer Program at University of Madras)
  • Gajanan Chavan (SOPM, NISER)
  • Sabne Kiran (XI STP in Mathematics RIASM, University of Madras)
  • Navghare Saheb ( MTTS 2019, IISER Thiruvananthapuram, Kerala)
  • Navale Vaibhav ( SPOM 2019, NISER, Bhubaneswar)

 

5)  Prizes: Ramanujan Competition of Mathematics Knowledge (Nanded) (2017-18)

            First Prize:     Prasad Dhage

            Second Prize: Rohini More

            Third Prize:   Rohit Sathe

 6) Inter University – Seminar Competition (Pusad) (2017-18)

            Second Prize: Prasad Dhage

 7)  Poster Competition (Science College, Nanded) (2017-18)

            First Prize:     Gulrej Siddiqui

 8)  NMD 2018- Mega Competition 8th Feb 2019 held by Solapur University, Solapur.

            Quiz Competition: 1st prize

  • Nagargoje Chandrashekhar
  • Sabale Snehal
  • Khose Shubham
  • Swami Surendra

 9) Seminar Competition (Consolidated prize): Birajdar Pooja

      Aptitude Test (First prize): Snehal Sable

10) MMS seminar competition Parbhani: Ganesh Rampure

11) Debate Competition, Science College, Nanded: Surendra Swami ( First Prize)

12) SRTMU campus relay competition: Chatte Bhagyashri

13) Math poster competition, SMS, SRTMUN: Neha Sardar( First Prize)

14) RCMK Competition:

  1. Ashok Nirade( Second Prize)
  2. Nilkanth Rajamwad( Third Prize)

कॉपीराइट © 2016 srtmun.ac.in. सर्व हक्क राखीव.